Projekt Kuszmannov bazár

Projekt
Kuszmannov bazár

História

   Návraty k histórii sú poučné, provokatívne aj inšpiratívne. Preto sa oplatí hľadať zaujímavé paralely a prenášať ich do našej súčasnosti. Málokto dnes možno vie, že práve na pôdoryse dnešného Hotela Tatry (názov používaný do nedávnej minulosti) v Tatranskej Lomnici postavil Július Kuszmann z Kežmarku Kuszmannov bazár. Písal sa rok 1896 a išlo vlastne o prvú predajňu, ktorá otvorila svoje priestory pre zákazníkov v Tatranskej Lomnici. Sortiment v regáloch bol široký, no predovšetkým ho tvorili rôzne druhy potravín.

   Osud však predajni nežičil a v roku 1903 ju zachvátil požiar. Už nasledujúce leto na jeho mieste stál nový murovaný obchodný dom, pri ktorom pribudla napríklad veľká krytá drevená veranda. Do roku 1945 obchod viedol syn pôvodného majiteľa Július Kuszmann mladší a potraviny tu zostali aj po konfiškácii. Návštevníci Tatier možno poznajú túto budovu ako Hotel Tatry, pod týmto názvom totiž vítala hostí aj v 20. storočí.

O projekte

   Dnes sa však začína písať jej nová éra. Citlivou rekonštrukciou pôvodného historického objektu vznikne v tejto budove dvanásť luxusných apartmánov. Historickú architektonickú „pamätníčku“ oživí novší štýl art deco v spoločných priestoroch, moderné smart technológie v apartmánoch, ktoré sa postarajú o komfort, bezpečnosť a umožnia ovládať váš apartmán aj v čase, keď sa v ňom práve nenachádzate.

Nostalgickou spomienkou na pôvodný Kuszmannov bazár z konca 19. storočia bude aj štýlová predajňa v suteréne objektu.

   Nepôjde však o predajňu so širokým sortimentom, ale v štýlových priestoroch bude predajňa remeselnej pekárne s cukrárňou. Na prízemí objektu vznikne malá reštaurácia, kde nájdete remeselné pivo z produkcie Pálffy Brauerei (PaB) v spojení s kvalitnou gastronómiou s rukopisom Hotela Lomnica. Vonkajší vzhľad bude rešpektovať pôvodnú architektúru objektu, interiér spoločných priestorov zakotví v období art deco a absolútnym skvostom bude dvanásť nových luxusných apartmánov.

   Elegancia interiérov sa snúbi s neopakovateľnými výhľadmi na Lomnický štít, zjazdovky z Lomnického sedla až do Tatranskej Lomnice, Slavkovský štít či monumentálnu stavbu Grandhotela Praha v panoráme s Veľkou Svišťovkou, či príjemnú zeleň parku. Toto všetko nájdete v tichosti, bez rušivých momentov s garanciou, že v blízkom okolí nevznikne žiadna ďalšia výstavba.

   Majitelia luxusných apartmánov získajú široký priestor na súžitie s tatranskou prírodou. Prvotriedne stavebné materiály zaručia výnimočnú kvalitu bývania, v ktorom je dostatok priestoru pre osobný rozvoj aj rodinné aktivity. Aby sa každý cítil komfortne a pohodlne, v maximálnom súkromí.

V exkluzívnej jedinečnosti a nadčasovom dizajne. S jednoduchou dostupnosťou a zároveň s prístupom priamo do centra, k cyklotrasám či k turistickým chodníkom.
Pre každého, kto vie oceniť príbeh v architektúre a architektúru s vášňou a kreativitou.

Menu